b_281_156_16777215_00_images_galerie2_turniej_mik_dsc00771.jpg

W piątek 13 grudnia 2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 2 odbył się VII Mikołajkowy Turniej w Minikoszykówce Chłopców. Patronat nad tą imprezą objął Prezydent Miasta Oświęcim.

W turnieju wzięło udział sześć drużyn ze szkół podstawowych z Oświęcimia i powiatu oświęcimskiego. Jak zwykle nie zabrakło wielu sportowych wrażeń oraz świetnej zabawy. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji turnieju - nauczycielom wychowania fizycznego, rodzicom, trenerom, sędziującym i pomagającym we wszystkim starszym zawodnikom "Kadeta", gospodarzowi obiektu p. Dyrektorowi Grzegorzowi Olszewskiemu oraz samym uczestnikom - serdecznie dziękujemy.

W turnieju brały udział reprezentacje sześciu szkół podstawowych (rocznik 2005 i młodsi) z Oświęcimia i powiatu oświęcimskiego. Turniej rozegrano w dwóch grupach. W grupie A spotkały się drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową nr 2 w Oświęcimiu (VI klasy), Szkołę Podstawową z Brzezinki oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osieku.

Wyniki rozgrywek grupy A:

  • SP nr 2 w Oświęcimiu - SP w Brzezince 23:39
  • SP nr 2 w Oświęcimiu - ZSP w Osieku 7:10
  • ZSP w Osieku - SP w Brzezince 12:16

Zwycięstwo w tej grupie i prawo gry w wielkim finale wywalczyła drużyna z Osieka, drugie miejsce zajęła SP z Brzezinki i to ona miała okazję powalczyć o trzecią lokatę w turnieju. Trzecią lokatę w grupie zdobyła bardzo ambitnie walcząca drużyna z SP nr 2 w Oświęcimiu, która złożona była tylko z zawodników z rocznika 2006 i młodszych. Niestety, różnicy fizycznej nie udało się zniwelować pomysłem na grę i techniką, a porażka z Osiekiem wstydu nie przynosi.

Do grupy B zostały rozlosowane zespoły reprezentujące Szkołę Podstawową nr 2 w Oświęcimiu (VII klasy, rocznik 2006), Szkołę Podstawową nr 6 z Pszczyny i Szkołę Podstawową z Babic.

Wyniki rozgrywek grupy B:

  • SP nr 2 w Oświęcimiu - SP nr 6 w Pszczynie 20:26
  • SP nr 2 w Oświęcimiu - SP w Babicach 20:13
  • SP nr 6 w Pszczynie - SP w Babicach 22:14

W grupie B pierwsze miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej z Pszczyny, drugie miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Oświęcimiu, na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Babic.

W spotkaniu o piąte miejsce miejsce naprzeciw siebie stanęły zespoły oświęcimskiej Szkoły Podstawowej nr 2 (rocznik 2007) i Szkoły Podstawowej z Babic. Mecz zakończył się wynikiem 35:23. W małym finale Szkoła Podstawowa nr 2 przegrała z mocną i ambitną drużyną z Brzezinki 27:20.

W finale imprezy mikołajkowej zmierzyły się drużyny, które wygrały swoje grupy (Pszczyna z Osiekiem). Finał był spotkaniem bardzo zaciętym i do ostatnich sekund trzymał licznie zgromadzonych kibiców w napięciu. Ostatecznie wygrała drużyna z Pszczyny 21:12. O zwycięstwie przesądziła lepsza dyspozycja rzutowa gości z województwa śląskiego. Trzy pierwsze drużyny zostały uhonorowane udekorowane medalami a wszystkie zespoły otrzymały wspaniałe paczki ze słodyczami i dyplomy.

Fot. Jakub Tryścień, Marcin Miler